TOPlist

Tipy na vánoční dekoraci

Posted Květen 25th, 2013 by cetan

Vánoce nejsou spojeny jen s pečením cukroví, nakupováním dárků nebo návštěvou trhů. Důležitá je také vánoční dekorace ve vašem bytě, domě nebo zahradě. I ve městech vždy najdeme pěkné ozdoby, nasvícené stromy a pěkně ozdobený strom na náměstí většiny měst. Pojďme se podívat na nápady, které vás mohou inspirovat k vánoční výzdobě. Další tipy naleznete na webu – vanoce-silvestr.cz.

Adventní věnec

Počátkem adventu je zvykem umístit na dveře adventní věnec nebo na stůl věnec se svíčkami, přičemž každou adventní neděli jednu zapálíte. Věnec si můžete koupit nebo vyrobit podle jednoduchého návodu, vlastní inspirace a dostupných přírodních i nepřírodních materiálů. Z takového věnce budete mít mnohem větší radost než z toho kupovaného.

Výzdoba oken a zahrady

Také okna si můžete vyzdobit svítidly, vánočními nálepkami nebo tradičními ozdobami. Na stromky na zahradě nebo na plot dejte jednobarevná nebo vícebarevná svítidla a večer je nezapomeňte pustit. Pokud chodíte na večerní procházky v prosinci, určitě si také musíte všimnout krásně vyzdobených oken, zahrad a balkónů. Kreativitě se meze nekladou, tak se i vy pusťte do výzdoby.

Nazdobený vánoční stromek

Možná zdobíte vánoční stromeček přímo na Štědrý den, možná den předem nebo i několik dní předem. Zdobení stromku je často velmi oblíbené, protože na něj můžete dát velmi mnoho ozdob. Ozdoby si můžete vyrobit, koupit nebo použít ty, co máte doma. Zkuste si vyrobit ozdoby ze slámy, perliček či korálků, dále si je můžete uháčkovat, uplést nebo upéct. Perníčky na stromku vypadají moc pěkně. V obchodech můžete koupit baňky z různých materiálů, řetězy, svítidla nebo vánoční kolekci. Krásně nazdobený stromek bude vypadat vždy krásně.

Dekorace na sváteční stůl

Také na Štědrý den nesmíte zapomenout tradičně ozdobit stůl. Určitě máte vánoční ubrus, ubrousky se svátečními motivy nebo ručně dělané ozdoby, které na stůl dáváte. Nezapomeňte dát na stůl cukroví, vánočku a další potřeby, co tam dáváte (např. kapří šupina pod talíř pro dostatek peněz v dalším roce). Někteří si tam připravují i jablka na rozkrojení, skořápky od ořechů a svíčky nebo nádobu s vodou na lití olova.